Kalendarz wydarzeń Kalendarz wydarzeń

Wróć do pełnej strony

Finał "Zostań leśnikiem w Puszczy Bukowej"

RELACJA Z FINAŁU I EDYCJI PROJEKTU (25 MAJA 2018 r.) - TUTAJ

Zapraszamy do udziału w projekcie "Zostań leśnikiem w Puszczy Bukowej". Zastanawiasz się jak wygląda nasza praca? Spędź jeden dzień w Puszczy Bukowej, towarzysząc leśniczemu w jego codziennych obowiązkach. Praca leśnika jest niezwykle inspirująca i pełna pasji. Niekiedy wymaga wpisania w życie prywatne. Czasami trudna, gdy marznąć brnie się w śniegu. Innym razem wyczerpująca, gdy w upale przemierza się las, odganiając atakujące roje komarów. Jej efekty wynagradzają jednak wszelkie uciążliwości. To rosnące pokolenia drzew, wyprowadzone troskliwą ręką każdego z leśniczych i jego współpracowników. Chlorofil tętniący nieustannie w milionach ich liści. "Dotarcie się z każdym zakątkiem lasu", by budząc się nad ranem mieć w pamięci gotową trasę marszruty. Zrozumienie praw natury i potrzeb ludzi. Inspirujące godzenie ochrony jej zasobów z potrzebami lasu i oczekiwaniami każdego jego użytkownika. Szacunek dla sił przyrody. Radość spotkań z ludźmi.

O tym wszystkim chcemy opowiedzieć, dzieląc się naszą pasją i miłością do lasu.

W skrócie (pełna wersja regulaminu poniżej):

1. Projekt ma charakter II etapowy

2. Uczestnicy I etapu nadsyłają odpowiedzi na pytania udzielone na karcie odpowiedzi opublikowanej na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl:

- pocztą tradycyjną na adres Nadleśnictwo Gryfino, ul. 1 Maja 4, 74-100 Gryfino (decyduje data stempla pocztowego) lub

- na adres poczty elektronicznej Nadleśnictwa Gryfino – gryfino@szczecin.lasy.gov.pl. Obowiązuje dopisek w tytule wiadomości lub na kopercie projekt „Zostań leśnikiem w Puszczy Bukowej”

Karty odpowiedzi - poniżej w załączniku

3. Termin nadsyłania odpowiedzi – do dnia 6.05.2018 r.
Z ostatniej chwili
- posiadamy dwa dodatkowe miejsca! Osoby, które nadeślą karty odpowiedzi do 22 maja b.r. (wtorek) wezmą udział w dodatkowym losowaniu.  Zwycięzców poinformujemy telefonicznie w dniu losowania.

4. Spośród wszystkich nadesłanych, prawidłowych odpowiedzi komisja powołana w Nadleśnictwie Gryfino wylosuje 18 osób (wliczając opiekunów prawnych osób niepełnoletnich), które przejdą do II etapu projektu, i spędzą jeden dzień w leśnictwach, znajdujących się na terenie Puszczy Bukowej (Śmierdnica, Klęskowo, Glinna, Kołowo, Binowo, Klucz). Przydział uczestników do poszczególnych pracowników Służby Leśnej odbędzie się losowo

5. Każdy z pracowników Służby Leśnej będzie posiadał pod opieką 2 uczestników II etapu projektu.

6. Osoby zakwalifikowane do udziału w II części projektu zostały poinformowane telefonicznie w dniu 14 maja 2018 r.

7. Zwycięzcy I etapu projektu wyrażają zgodę na udział w II etapie projektu

8. II etap projektu polega na jednodniowym pobycie na terenie wyznaczonego leśnictwa oraz uczestnictwie we wszystkich pracach i czynnościach należących do obowiązków leśniczego, w których udział uczestników II etapu projektu jest dopuszczony prawem

9. Wizyta uczestników II etapu projektu w leśnictwach Puszczy Bukowej odbędzie się w dniu 25.05.2018 r. w godzinach 9.00-15.00. Zbiórka uczestników – godzina 9.00 w Punkcie Informacji Przyrodniczo-leśnej w Glinnej (przy Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej). Organizator nie przewiduje zmiany terminu. W przypadkach uzasadnionych harmonogramem pobytu lub sytuacjami nieprzewidzianymi dopuszcza się przesunięcie godziny zakończenia spotkania 

10. Uczestnicy II etapu projektu dojeżdżają na wyznaczone przez Organizatora miejsce zbiórki we własnym zakresie i na własny koszt. W przypadkach uzasadnionych Organizator dopuszcza możliwość transportu uczestnika z i do najbliższych środków komunikacji miejskiej, sąsiadujących z Puszczą Bukową, tj. pętla autobusowa na osiedlu Bukowym.

O co pytamy w I etapie?

1. Ile rezerwatów przyrody znajduje się na terenie Puszczy Bukowej?

3. Podaj nazwę najwyższego wzniesienia w Puszczy Bukowej

2. Do czego służą zielone siatki rozkładane jesienią na kształt dywanów w wybranych miejscach w Puszczy Bukowej?

Zapraszamy do udziału