Kalendarz wydarzeń Kalendarz wydarzeń

Wróć do pełnej strony

Puszcza Bukowa dla Pokoleń

Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji "Puszcza Bukowa łączy pokolenia"

21 kwietnia 2018 r. (sobota) Puszcza Bukowa po raz kolejny połączy pokolenia Lasu i Ludzi. Spotykamy się aby posadzić las. Nieczęsto jest to możliwe w puszczy, bo na przeważającym obszarze odnawia się ona naturalnie - poprzez opadanie nasion i bujny wzrost młodych pokoleń lasu. Tam, gdzie odnowienie naturalne nie jest możliwe (np. na powierzchniach, gdzie nie udał się samosiew, albo konieczna jest przebudowa (zamiana) drzewostanów iglastych na liściaste - las odnawiany jest sztucznie przez sadzenie.

Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w budzącym się z zimowego snu lesie. Przy wspólnej pracy opowiemy m.in. jak wita wiosnę przyroda puszczy, czym są geofity i dlaczego jest ich w bukowym lesie tak dużo? Skąd biorą się sadzonki drzew, które sadzimy i dlaczego ich dobór do odpowiedniego fragmentu lasu jest tak ważny. Jak dużo sadzonek należy posadzić i jak wygląda ich wzrost zanim zamienią się w dorodny las? Jakie są walory użytkowe drewna poszczególnych gatunków sadzonych przez nas drzew? Na uczestników spotkania przygotowaliśmy jak zawsze ciekawe niespodzianki.

Jeżeli macie Państwo ochotę spędzić czas w Puszczy Bukowej serdecznie zapraszamy 21 kwietnia br. (sobota).  Spotykamy się o godzinie 9.30 na drodze przy siedzibie kancelarii leśnictw Binowo i Klucz (adres - Binowo 39). Stamtąd udamy się do lasu na miejsce wyznaczone do sadzenia drzewek. Zakończenie spotkania – około godziny 14.00-14.30

Miejsce zbiórki na mapie

Zapisy przyjmujemy do dnia 17 kwietnia b.r. pod numerem  telefonu  (91) 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do godziny 15.00). Ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość skorzystania z transportu autokarem (z uwagi na graniczoną ilość miejsc decyduje również kolejność zgłoszeń). Odjazd autokaru o godzinie 8.30 spod siedziby Nadleśnictwa Gryfino.

Uczestnicy spotkania biorą w nim udział na własne ryzyko i odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać opiekę osób dorosłych (rodzice, opiekunowie prawni lub nauczyciele). Prosimy dostosować ubiór do warunków terenowych i w miarę możliwość zabrać rękawiczki robocze.

Relacja z ubiegłego roku