Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne w Nadleśnictwie Gryfino

Punkt Informacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej

Podstawę zaplecza edukacyjnego Nadleśnictwa Gryfino stanowi otwarty w czerwcu 1997 roku Punkt Informacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej, zlokalizowany przy Ogrodzie Dendrologicznym w miejscowości Glinna (gm. Stare Czarnowo). Na potrzeby działalności Punktu wybudowana została w 1997 roku wiata z kominkiem mogąca pomieścić jednorazowo 80 osób, sanitariaty, parking dla samochodów osobowych i autokarów, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej i koszykówki, plac na ognisko. Z uwagi na terenowy charakter punktu, jego ogólnodostępność nie gromadzone są w nim zbiory biblioteczne czy sprzęt. Brak również możliwości organizowania stałych wystaw.

Arboretum w Glinnej

Ścieżka dydaktyczna „W poszukiwaniu Tajemnic Zielonego Lądu"

Rok utworzenia – 1997          
Ilość przystanków – 13
Długość trasy – ok. 4 km
Kształt - pętla
Orientacyjny czas zwiedzania ok.  3 – 4  godziny

Wyposażenie – kolorowe tablice, miejsca odpoczynku, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko przy Punkcie Informacji Przyrodniczoleśnej w Glinnej.

Ścieżka typu uniwersalnego prezentuje las jako złożoną strukturę wzajemnych powiązań i zależności, informacje o pełnionych przez niego jego funkcjach, założenia wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej, walory przyrodnicze „Puszczy Bukowej" i ciekawostki ogóloprzyrodnicze.

Ścieżka dydaktyczna "Sekrety roślin" w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej

11 przystankowa trasa edukacyjna prezentująca zagadnienia związane z morfologią, anatomią i biologią roślin drzewiastych na przykładzie okazów kolekcji Ogrodu.

Plac dydaktyczny "Z czterech świata stron" przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej

Obiekt edukacji terenowej prezentujący zasoby kolekcji Arboretum w Glinnej. Omawiane zagadnienia prezentują kolekcję w ujęciu fenologicznym i systematycznym, ukierunkowując zwiedzających na odpowiednią tematykę spaceru, wynikającą z danej pory roku.

Realizację obiektów terenowej edukacji leśnej wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.