Asset Publisher Asset Publisher

Gratka dla miłośników surwiwalu i bushcraftu

Na tym obszarze można zanocować pod chmurką

Stosownie do Decyzji nr 155 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 października 2019 r. w sprawie uruchomienia pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal oraz wprowadzenia wzoru regulaminu korzystania z tych miejsc, zarządzeniem nr 54 Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfino z dnia 21 listopada 2019 r. udostępniony został na terenie Nadleśnictwa Gryfino obszar pilotażowy o powierzchni 251,73 ha w leśnictwie Binowo. Obejmuje zasięgiem oddziały leśne: 368 b, c, d, f, g, h, i, j, k, l; 371; 372; 373; 374; 377; 378; 379; 382. Od północy granicę obszaru stanowi droga leśna nieutwardzona, od wschodu droga leśna szutrowa, od zachodu i południa grunty rolne (mapa).

Każdy miłośnik surwiwalu i bushcraftu będzie mógł uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Do celów pilotażu Lasy Państwowe wyznaczyły na terenie kraju 43 obszary o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha. Najmniejszy z nich liczy 224 ha, największy – 5371 ha. Warunkiem skorzystania jest stosowanie się do zapisów regulaminu, który obowiązuje w każdym nadleśnictwie, w którym wdrażany jest program pilotażowy. Uwaga - ankieta dla użytkowników, stanowiąca załącznik nr 1  do regulaminu udostępniania obszaru w Nadleśnictwie Gryfino będzie dostępna po 1 stycznia 2020 r.

Więcej o pilotażu w Lasach Państwowych

Dla wszystkich, którym bliska jest idea surwiwalu i bushraftu, dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z tymi aktywnościami oraz dla tych, którzy zawsze chcieli posłuchać nocnych odgłosów lasu wpatrując się w rozgwieżdżone niebo wspólnie ze Stowarzyszeniem Polska Szkoła Surwiwalu przygotowaliśmy nie lada niespodziankę.

Zapraszamy już dziś na Surwiwalowe Walentynki, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 roku na obszarze leśnym w Nadleśnictwie Gryfino objętym programem pilotażowym.

Spotkanie połączone z noclegiem w leśnych zakamarkach będzie niepowtarzalną okazją do przeżycia niezapomnianej przygody. Połączymy je ze szkoleniem z zasad surwiwalu. Przybliżymy również program pilotażowy wdrożony przez Lasy Państwowe.

Nie masz pomysłu na walentynkową niespodziankę dla ukochanej? Chcesz wspólnie z rodziną przeżyć niezapomnianą przygodę? Pasjonujesz się surwiwalem i bushcraftem od lat ale chciałbyś nawiązać kontakt z innymi pasjonatami - przyjdź na Surwiwalowe Walentynki.

O szczegółach wydarzenia napiszemy już wkrótce.

Zdradzimy również, że podobne spotkanie ale w innej – wiosenno-letniej scenerii zaplanowaliśmy na czerwiec 2020 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o leśnym surwiwalu przeczytaj…LEŚNY SURVIVAL :-)

 

Mapa obszarów pilotażowych (dostępna również: www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy)
Zapraszamy do korzystania z aplikacji mobilnej Banku Danych o Lasach