Asset Publisher Asset Publisher

Grzyby obiektywem zbierane :)

Jesienne runo Puszczy Bukowej "rozkwitło" kolorami, kształtami i zapachem grzybów..

...nie tylko tych które wyjątkowo obficie wypełniają w tym roku kosze :-)...

Podglądamy okiem obiektywu te, które nie budzą pożądania smakoszy. Tkwiące w zacisznych, puszczańskich kącikach. Oblepiające jak korale kłody próchniejącego drewna. Lśniące od kropel deszczu. "Przyklejone" do bukowych pni. Puszcza to prawdziwe "fungi królestwo":) Zachęcamy do wnikliwego przyglądania się temu niezwykłemu światowi. A może nie wszystkie tajemnicze "stwory" grzybami są? :)

Na początek "palce diabła" czyli okratek australijski - ciekawy, choć często budzący odrazę grzyb, który przywędował do polskich lasów z odległej Australii. W okolicach Czajczej Góry natknął się na niego Pan Marcin, który podzielił się z nami jego urokliwymi fotografiami. Okratek wydziela intensywany zapach padliny,  a jego wygląd nasuwa skojarzenia z tajemniczymi stworami z filmu "Obcy" :)

Fot. M. Sobczyk

W zakamarkach puszczy odnaleźć można także takie oto "zestawy przyrodnicze" :) Ten ciekawy przypadek uwiecznili nasi strażnicy leśni:

Fot. M. Rogalski

Każdy z owocników jest jak dzieło sztuki, a oko obiektywu potrafi doskonale uchwycić ich niezwykły urok (fot. L. Kmiecińska):