Lista aktualności Lista aktualności

Święto "Bukowej pisanki"

Szanowni Państwo - informujemy, że lista uczestników spotkania jest już zamknięta.

Święta Wielkanocne to czas powrotu do tradycji, spotkań rodzinnych, czas refleksji, w którym powinniśmy się wyciszyć, zastanowić nad swoim życiem, na chwilę zatrzymać…. Często o tym zapominamy lub po prostu nie znajdujemy na to czasu w natłoku świątecznych zakupów i przygotowań.

Leśnicy z Nadleśnictwa Gryfino mają dla Państwa propozycję…Las to miejsce gdzie odnajdujemy ukojenie, wyciszamy się obcując z naturą. Obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, odnajdując w niej metaforę symbolicznego jajka, będącego oznaką odradzającego się życia.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wspólne, rodzinne, świąteczne przygotowania.

W przytulnej chatce, w otoczeniu budzącej się do życia przyrody, przy drwach płonących w kominku, rozkoszując się świątecznymi i nietypowymi propozycjami wielkanocnych zup przygotujemy wspólnie niezwykłe drewniane pisanki i przepiękne wielkanocne dekoracje, które będą ozdobą świątecznego stołu lub podarunkiem dla najbliższej osoby. Do ich wykonania wykorzystamy dary lasu. Opowiemy o świątecznych tradycjach, rodzinnie poszukamy w lesie niespodzianek zostawionych przez zające, najpiękniejsze pisanki i stroiki nagrodzimy koszami nietypowych kraszanek. Pobyt w leśnej chatce będzie okazją do posłuchania utworów ludowych, które w pięknych strojach zaprezentują  Panie i Panowie z zespołu „Gardnianki”.

Na zakończenie spotkania, dzięki uprzejmości Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Kołbaczu udamy się do pobliskiej owczarni.

Jeżeli macie Państwo ochotę spędzić z nami czas serdecznie zapraszamy 25 marca br. (niedziela)  na godzinę 12.00 do Glinnej (wiata przy Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej). Zakończenie spotkania – około godziny 16.30 - 17.00.

Zapisy przyjmujemy do dnia 21 marca b.r. pod numerem  telefonu  (91) 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino (czynny w od poniedziałku do piątku do godziny 15.00) lub 505 001 059 (Urszula Czapiewska). Ilość miejsc jest ograniczona (50 osób) więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Powitajmy wspólnie wiosnę...