Lista aktualności Lista aktualności

Relaks w cieniu mamucich drzew*

Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło w minionym roku Ogród Dendrologiczny w Glinnej. Po zimowej przerwie zapraszamy ponownie.

Z możliwości odpoczynku na terenie Ogrodu oraz w jego sąsiedztwie korzystają zarówno mieszkańcy Szczecina i okolic, jak i goście przyjeżdżający z odległych zakątków Polski. Coraz częściej gościmy również turystów z innych części świata.

Obiekty edukacyjne i rekreacyjne w Glinnej stanowią bazę wypadową do wycieczek po Puszczy Bukowej. To tu kończą się często liczne imprezy sportowo-rekreacyjne. Cieszy nas możliwość współpracy i fakt, że możemy wspierać wszystkich pragnących odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Wiosenny ogród wita ciekawymi odmianami oczarów (oczar pośredni 'Jelena' Hamamelis ×intermedia 'Jelena')

Ogród Dendrologiczny w Glinnej udostępniany jest bezpłatnie. Na jego terenie zgromadzona została bogata kolekcja drzew i krzewów reprezentujących liczne gatunki i odmiany. Za ich przyczyną spacer po ogrodzie zmienia się w podróż dookoła świata. Każdy znajdzie tu sposób na relaks, wykorzystując udostępnione miejsca odpoczynku. Rowery można pozostawić bezpiecznie przed wejściem (wypożyczymy zabezpieczenie do rowerów1). Z uwagi na kolekcję prosimy również o pozostawianie tam pupili. W sąsiedztwie ogrodu istnieje możliwość rozpalenia ogniska i zorganizowania rodzinnego „śniadania na trawie ;-)". Do Państwa dyspozycji jest również wiata z kominkiem (więcej informacji o możliwości skorzystania z obiektu – tel.  91 416 20 71).

Ogród Dendrologiczny w Glinnej udostępniany jest od  marca do końca października, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-18.00, w weekendy i święta od 10.00-19.00.

Wiata przy Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej

Położenie Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej

Więcej o Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej

Kolekcja

Regulamin udostępniania obiektu

Planujesz wycieczkę do Ogrodu lub Puszczy Bukowej? Masz pytania dotyczące możliwości pobytu? Zadzwoń – jak zawsze pomożemy.

*O Glinnej wspominano często jako miejscu, w którym rosną sekwoje wieczniezielone. Na terenie ogrodu rosną tym czasem mamutowce olbrzymie. Oba gatunki są do siebie podobne. Przed laty w Glinnej podziwiać można było największy okaz tego gatunku w Polsce. Posadzono go prawdopodobnie około roku 1880 (być może zrobił to sam Carl Ludwig Gene – ówczesny Nadleśniczy Nadleśnictwa Śmierdnica (Mühlenbeck), który jako pierwszy zaczął uprawę gatunków egzotycznych na tym terenie (wówczas szkółki leśne). Dziś rosną tutaj młode mamutowce, posadzone przez prof. Jerzego Tumiłowicza – długoletniego opiekuna i twórcy obecnego kształtu kolekcji.
Zapraszamy – zobaczcie Państwo jak niezwykłe to drzewa.

 1 od 1 kwietnia

fot. archiwum Nadleśnictwa Gryfino